Kadınlar susmayalım. Yaşamak için, Hepimiz birimiz, Birimiz hapimiz olalım!!!

H.G. isimli kişinin saldırısı sonrası dalağı alınan ve iki kez ameliyat olan T., zanlının ailesi tarafından da tehdit ediliyor. Duruma tepki gösteren T., ‘Susmayacağım, hak ettiği cezayı alana kadar her şeyi yapacağım’ dedi

Üniversite öğrencisi T., kendisine sistematik olarak şiddet uygulayan H.G. isimli şahıs tarafından 15 Temmuz’da da bıçaklı saldırıya maruz kaldı. Saldırının ardından “kasten yaralama” suçundan tutuklanan H.G. cezaevine gönderildi. Davanın 19 Eylül’de görülen ilk duruşmasında H.G.’nin tutukluluk halinin devamına karar verilirken, T., kendisini katletmeye çalışan zanlının bir sonraki mahkemede tahliye edilmesinden endişe duyuyor. Kendisini öldürmeye çalışan H.G.’nin “kasten öldürmeye teşebbüsten” değil, “kasten yaralamaktan” yargılandığını vurgulayan T., Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılması gereken davanın Asliye Mahkemesi’nde görüldüğünü söyledi. “Görevsizlik talep ettik ancak hakim bunu reddetti” diyerek duruma isyan eden T., “İlk duruşmada mahkeme tutukluluk halinin devamına karar verdi. Ama ben diğer mahkemede tahliye edilmesinden endişe duyuyorum” dedi.

‘Organımı kaybettim’

Saldırının ardından organ kaybı yaşadığını ve dalağının alındığını söyleyen T., bağışıklık sisteminin çökmesinden kaynaklı birçok ameliyat geçirdiğini ve 5 yılda bir aşı olması gerektiğini aktardı. T, “Dalak ameliyatından sonra bağırsak yapışıklığı oldu. Bu nedenle 10 günde 2 ameliyat geçirdim ve 9 kilo verdim” diye belirtti. Olayın ardından psikolojik durumunun kötüleştiğinin altını çizen T., şöyle devam etti: “Sokağa çıkamıyorum. Yemek yiyemiyorum. Uyku uyuyamıyorum. Sürekli kabuslar görüyorum. Bıçağı sokup çıkardığı an ve çığlıklarım hala zihnimde. Ancak susmayacağım. Vazgeçmeyeceğim. O hak ettiği cezayı alana kadar elimden gelen her şeyi yapacağım. Bu tür olayları yaşayan hiçbir kadın susmasın.”

Baskı ve tehdit!

Tutuklanmasının ardından H.G.’nin ailesinin yaşadığı semte kadar geldiğini, mahalle muhtarına adresini sorduğunu ve her yerde kendisini aradıklarını kaydeden T., H.G.’nin ailesinin sistematik olarak kendisini ve ailesini rahatsız ettiğini ve “evlendirelim sizi” diyerek baskı kurmaya çalıştığını söyledi. T., tüm bunlara karşı herkesi yanında olmaya ve dayanışmaya çağırdı.

Kaynak: Habibe Eren/Muğla-Jinnews

Yazarlar

Erzincan /Mercan Surbahan ve çevre köyleri bir zamanlar Ermeni yerleşim bölgeleriydi. Dersimli
Süryani halkının yangınlarına değilse de yüreklerine su serpemediğimiz için utanıyorum.
Günümüzde Aleviler dahil olmak üzere Batını Dinlerce sayılan/kullanılan ne kadar kavram va
Egemenler her dönem kendi egemenliklerini destekleyen, egemenliklerinin ideolojik kılıfı olara
Raa Haqi/Riya Heqi ya da Hakikat Yolu’nun Takipçileri, yani Kürt-Kızılbaş Aleviler, yani De
"Gurbet içinde gurbeti kanıksatmak isterler bize.. Kanıksamayız, istemeyiz ve dert olmaya, diz
 Giresunlu Topal Osman Ağa'nın yeğeni olduğunu söyleyen "Şair-Yazar" Mehmet Şakir SARIBAYR
Bu yıl başlarında çalışmalarını başlattığımız 4K Kollektifi ve www.4k-haber.com proje
‘4K’, devlet sisteminin hedefi olan ve en az diğer ‘K’ lar kadar ezilen, yok sayılan, ö

Sponsorlar

Design by JoomlaSaver
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok