Alman, Avusturya ve İsveçreli gazeteciler, Avusturya’da 2017 yılında suikast iddiasıyla yakalanan Alman ordu mensubu Franco A. ile ilgili soruşturmada dehşet verici bilgilere ulaştı.

Soruşturma ve gazetecilerin yaptığı özel araştırmalar Avrupa’da Neonazi ağının geldiği korkunç boyutu gözler önüne serdi. Araştırmanın devamında korkunç detaylara ulaşıldı.

Alman, Avusturya ve İsviçre gazetecileri Avusturya’da 2017 yılında suikast iddiasıyla yakalanan Alman ordu mensubu Franco A. ile ilgili soruşturmada dehşet verici bilgilere ulaştı. Soruşturma ve gazetecilerin yaptığı özel araştırmalar Avrupa’da Neonazi ağının geldiği korkunç boyutu gözler önüne serdi. Araştırmanın devamında korkunç detaylara ulaşıldı.

ALMAN ORDUSU’NDAN HIRSIZLIK

Buna göre Araştırmada chat grubunda yer alan eski askerler ve hala görevde olan polislerin Aman ordusundan gizlice silah ve mühimmat aldıkları belirlendi. Şahısların düşman olarak gördükleri solcu, sosyalist siyasiler, sendikacılar, kanat önderleri ve göçmen kökenli vatandaşlar için ölüm listeleri hazırladıkları ortaya çıkarıldı.

ESRARENGİZ BAŞKAN

Gazeteciler dernek başkanı Andre S. ile ilgili de ilginç bilgilere ulaştı. Buna göre Andre S. uzun yıllar Almanca ismi  MAD olan (Militärisches Abschirmdienstes in Deutschland) yani Alman ordusunun gizli istihbarat teşkilatında çalışmış. MAD, aslında Anayasayı Koruma Teşkilatı’nın Alman Ordusu içinde kurulmuş hali.

TAZ Gazetesi’nin araştırmaları sonucunda ortaya çıkan diğer önemli bir bulgu ise yukarıda bahsi geçen ÜNİTER adlı derneğin kurucularından diğeri. Bu isim Baden-Württemberg Eyaleti’ndeki Anayasayı Koruma Teşkilatı’ndan bir memur. Bilgilere göre bu isim Hannibal´de geçen haftaya kadar ÜNİTER´in yönetim başkanı idi ve hala yönetimde görevli.

DERİN AVUSTURYA BAĞLANTISI

ÜNİTER´in izlerini süren gazeteciler yapılanmanın  Avusturya ayağında da çarpıcı bilgilere ulaşmış. Dernek kayıtlarına göre Andre S. Lazarus Birliği’nin de yardımcı başkanı konumunda. Dışarıya karşı Lazarus Birliği bir yardım kuruluşu olarak görünüyor ve Birleşmiş Milletler’de özel danışma yetkisi var.

ÜYELİK DONDURULDU

Lazarus Birliği’nin Başkanı ise Birleşmiş Milletler’de üyeliklerinin olmadığını ve Üniter ile herhangi bir bağlarının bulunmadığını söylüyor. ÜNİTER hakkındaki suçlamalar netlik kazanıncaya  kadar bu derneğin üyeliklerini dondurduklarınında ekliyor.

SİLAH FİRMASI STANDINDA

Elde edilen bilgilere göre Andre S. yani Hannibal´ın Avusturya ile olan ilişkisi sadece Lazarus Birliği ile sınırlı değil. Andre S. Nürnberg  silah fuarında Kärnten´li High Profile Protection GmbH firmasının standında görüntülendi.Bu firma Tacticalbros adı ile Facebook sayfalarında ÜNİTER´le bağlanıyor. Firmanın manejeri Anton Stockl, Üniter ile ortak iş yapmadıklarını ve Andre S.’ye fuarda sadece stand için bir platform sunduklarını söylüyor.

SİLAH EĞİTİMİ VERİYORLAR

Tacticalbros çeşitli silah üretimi ve satışlarının dışında bu konuda eğitimde veriyor. Örneğin  Slovakya’da 1 hafta eğitim programları var. Keskin nişancılar, özel detektifler, Nato´da görev yapmış olan eski ordu mensubları ve gazilerin  eşliğinde veriliyor bu eğitimler.

BASKI SONUCU SORUŞTURMA

ÜNİTER adlı dernek, Almanya’da federal başsavcılar tarafından gözlemleniyor. ÜNİTER´in  merkezi Baden-Württemberg olmasına rağmen BW Anayasayı Koruma Teşkilatı, ilk etapda derneği gözlemlemeyi ve soruşturmayı gerekli görmemişti. Die Linke, Grüne gibi partilerin ve ortaya çıkan haberlerin baskısı ile Baden-Württemberg Eyaleti’nde bir komisyon kuruldu ve soruşturmalar devam ediyor.

DOSYA KAPANACAK MI?

Yeşiller partisi ve Die Linke (sol parti) devlet kurumlarının yine terör örgütü NSU´da olduğu gibi burada da radikal sağcı bir ağın (örgütü) gizleneceğinden, üzerinin kapatılacağından endişeleniyorlar. Gazetecilerin ulaştığı bilgilere göre Avusturya resmi makamları da olayın üzerini kapatıyor. Avusturya Savunma Bakanlığı ülke içinde ve dışında güvenlik açısından, Federal orduyu tehlikeye atacak her oluşumun incelendiğini ve araştırıldığını söylemekle yetiniyorlar.

İÇİŞLERİ SESSİZ

İçişleri Bakanlığı ise yürüyen soruşturmalar ile ilgili bir açıklama yapmayacaklarını bildirdi. Bu gizli örgüt ve üyeleri burda da gizli kalacaklar. Bu anlamda Avusturya’daki chat guruplarının yazışmaları rapor olarak yerel devlet mercilerine ulaştırıldı mı ve üyeleri kimlerdir bilinmiyor.  Bilinen tek şey X günü geldiğinde Almanya’daki üyelerin güneydeki Alp dağlarına kaçacağı belirtiliyor.

‘DEHŞETE DÜŞTÜM’

Haberin sonunda ise şu notu düşüyor: “Beni dehşete düşüren en önemli detay ise ÜNİTER derneğinin aktif antreman yaptığı yerlerin Albstadt veya Mosbach gibi bize çok yakın yerler olması.Hatta 30 kişilik  polis/komando gurubunun Albstadt´ta 2016 yılında atıcılık derneğinde o meşhur X günü için antrenman yaptığı tespit edilmiş. Çoğu devletlerin yaptığı gibi Alman devletide kendi derin yapılanmasını açığa çıkaracak mı, yoksa NSU olaylarında olduğu gibi üstü kapatılacak mı, bilinmez ama yukarıda ki bilgiler bizleri çok zor günlerin beklediğini gösteriyor.”

Melek Kandilli - 4K Haber

Yazarlar

Türkülere, deyişlere sevdalı bir babanın kızı olduğum için çok şanslıyım. Türküler
Bir kelebeğe ömür armağan edenleri,İkrarına bend olan serden geçtilerimizi,Kefensiz / mezar
Erzincan /Mercan Surbahan ve çevre köyleri bir zamanlar Ermeni yerleşim bölgeleriydi. Dersimli
Süryani halkının yangınlarına değilse de yüreklerine su serpemediğimiz için utanıyorum.
Günümüzde Aleviler dahil olmak üzere Batını Dinlerce sayılan/kullanılan ne kadar kavram va
Egemenler her dönem kendi egemenliklerini destekleyen, egemenliklerinin ideolojik kılıfı olara
Raa Haqi/Riya Heqi ya da Hakikat Yolu’nun Takipçileri, yani Kürt-Kızılbaş Aleviler, yani De
"Gurbet içinde gurbeti kanıksatmak isterler bize.. Kanıksamayız, istemeyiz ve dert olmaya, diz
 Giresunlu Topal Osman Ağa'nın yeğeni olduğunu söyleyen "Şair-Yazar" Mehmet Şakir SARIBAYR
Design by JoomlaSaver
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok