Almanya'nın Stuttgart kentinde Belediye Başkanı Fritz Kuhn ve bir çok davetlinin yanında ZED yöneticileri, Nobel Barış ödülü sahibi Nadia Murad’ın da katıldığı büyük bir anma yapıldı.

Tarihine yetmiş üç fermanı sığdıran Êzidîler 21. yüzyılın en korkunç vahşi ve barbar soykırımına uğramakla kalmadı; binlerce kadın ve çocuk IŞİD tarafından kaçırıldı; köle pazarlarında satıldı ve halen sayılarının üç bin civarında olduğu bilinen kadın ve çocukların akıbeti bilinmiyor!

Yetmiş üçüncü soykırımın yıl dönümünde bir çok yerde yapılan anmalardan iki anmada bugün yaşadığımız Stuttgart şehirinde binlerce yerli ve Ezidinin katıldığı anmalarla İŞİD barbarlığını şiddetle kınarken soykırımda hayatını yitirenler için yapılan büyük anmada yapılan acı gözyaşını tutamayan ve yakınlarını yitirmiş yüzlerce insanın taze acısı yürekleri parçalıyordu.

Almanya'nın Stuttgart kentinde Belediye Başkanı Fritz Kuhn ve bir çok davetlinin yanında ZED yöneticileri, Friedensnobelpreisträgerin -barış ödülü alan Nadia Murad’ın da katıldığı büyük bir anma yapıldı.

Bu anmadan sonrada yeniden Rotenbühlplatz’ta bir araya gelen Ezidi Kürd burada da Almanca ve Kürtçe yapılan kısa anma mitinginden sonra sona erdi!


Bu iki etkinlikte dikkatimi çeken yaşadığımız bu kentte binlerce DERSİM’li ve sol sosyalist ve Alevi kitlesinin duyarsızlığı oldu!!!

İzin süreci olsada ( kuşkusuz bir çok insanın izinde olduğu kesin! Ama burada da hala çok sayıda insanın olduğu bir gerçektir) sadece Taxiciker bile katılmış olsaydı yüzlerce katılım olurdu.
Maalesef mantık her kes acısına ağlar olmuş, acı çekenler soykırıma uğrayanlar birleşmese acılarını paylaşmazsa daha çok acı çekmekten kurtulamayacağımızın bir kez daha altını çizmek isterim.

Bu fermanda yaşamını yitiren Mezopotamyanın o kadim ve yüzünü güneşe dönen aydınlık canların anısını yad ediyor ve saygıyla anıyorum.

İŞİD barbarlığını ve onların ardında var olan o barbarlığa destek olan iki yüzlü EMPERYALİST barbarlarıda tanıyın kınayın...

Hüseyin Yamaç - 4K HABER / STUTTGART

Yazarlar

Türkülere, deyişlere sevdalı bir babanın kızı olduğum için çok şanslıyım. Türküler
Bir kelebeğe ömür armağan edenleri,İkrarına bend olan serden geçtilerimizi,Kefensiz / mezar
Erzincan /Mercan Surbahan ve çevre köyleri bir zamanlar Ermeni yerleşim bölgeleriydi. Dersimli
Süryani halkının yangınlarına değilse de yüreklerine su serpemediğimiz için utanıyorum.
Günümüzde Aleviler dahil olmak üzere Batını Dinlerce sayılan/kullanılan ne kadar kavram va
Egemenler her dönem kendi egemenliklerini destekleyen, egemenliklerinin ideolojik kılıfı olara
Raa Haqi/Riya Heqi ya da Hakikat Yolu’nun Takipçileri, yani Kürt-Kızılbaş Aleviler, yani De
"Gurbet içinde gurbeti kanıksatmak isterler bize.. Kanıksamayız, istemeyiz ve dert olmaya, diz
 Giresunlu Topal Osman Ağa'nın yeğeni olduğunu söyleyen "Şair-Yazar" Mehmet Şakir SARIBAYR
Design by JoomlaSaver
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok