Alman sosyalist gazetesi TAZ, yine Avusturya‘nın Viyana merkezli sosyalist gazetesi STANDARD ve İsviçre menşeili sol gazete WOZ´un araştırmaları dehşet verici…

Churchil saldırganının yazdığı manifestoda Avrupa ülkelerinin ordularında yüzbinlerce neonazi ırkçı asker/subayların varlığından sözediliyor..

Herşey 3 Şubat 2017´de Viyana havaalanında yakalanan Franco A. ile ortaya çıkıyor… Havaalanında polislerin şahit olduğu garip bir tesadüf Alman ordusu mensubu Franco A. Nin tutuklanmasına sebep oluyor… Özürlüler tuvaletinde içi dolu bir silahı sakladığı yerden çıkarmaya çalışırken yakalanan Franco A. Nin soruşturmasında ortaya çıkan neonazi ağ, Alman ordusunda ve Avusturya ordusunda yüzbinlerce özel tim askerlerinin ve polis teşkilatı mensublarının X günü için Avrupa‘da sistemi değiştirmek ve ele geçirmek için gizli çalışma gerçekleştirdiklerini ortaya koyuyor.

Franco A. Nin ev aramasında ölüm listeleri bulunuyor, listede alman sol partisinden siyasiler de var.. Kendilerini Suriyeli mülteci gibi gösterip çeşitli bölgelerde ve mekanlarda terör saldırıları gerçekleştireceklerine ilişkin hazırlıklar yapıldığı da ortaya çıkıyor..

Kendi aralarında yazışmak ve haberleşmek için kullandıkları chat guruplarında hakimlerden, savcılara, özel tim askerlerinden, polislere kadar değişik görevlerde insanlar bulunmakta.
Chat gurubunun izini süren yukarıda ismi geçen gazete muhabirleri Alman istihbarat teşkilatından da çalışanların içinde olduğu ve özel eğitilmiş askerlerin ağırlıkta bulunduğu, Avusturya da varlık sürdüren bir tuhaf şovalyeler kulübüne ve Avusturya Savunma Bakanlığı‘na kadar uzanan bir derneğe rastlıyorlar.

UNITER isimli bu derneğin başkanı ise yine eski özel tim askeri olan ve takma adı „Hannibal“ olan Andre S.
Kurucularından diğer bir kişi ise Alman Anayasayı Koruma Teşkılatı‘nda çalışmış biri..
Dernek, dışarıya karşı özel güvenlik elemanları yetiştiren ve bu konuda eğitim veren tüm dünyada ağı olan yasal bir oluşum..

Kurulan chat gurubu da yine bu dernekte üye olanların afet senaryoları, savaş senaryoları, terör senaryoları, kaçış yolları, güvenilir binalar, tehdit ve şantaj senaryoları gibi konularda aralarında bilgi alışverişi yaptıkları haberleşme platformu ve yine merkezi Avusturya..

Bu chat gurubuna ait eski askerlerin ve hala görevde olanların, polislerin Alman ordusundan gizlice aldıkları silah ve mühimmat ile düşman olarak gördükleri solcu, sosyalist siyasileri, politikacıları, sendikacıları, toplumun önde gelen tanınmış sosyalist ve göçmen kişiler için ölüm listeleri hazırladıkları da ortaya çıkarılan bilgiler arasında.

Andre S. Kimdir?
Andre S. uzun yıllar Almanca adı MAD olan (Militärisches Abschirmdienstes in Deutschland) yani alman ordusunun gizli istihbarat teşkilatında istihbarat elemanı olarak çalışmış. MAD aslında anayasayı koruma teşkilatının Alman ordusununda kurulmuş benzeri..
19 Mart Köln mahkemesindeki duruşmada MAD içindeki Hannibal‘in irtibat adamına karşı suçlamalar ise yapılacak olan baskınları Hannibal´e önceden bildirdiğine dair olacak.

TAZ gazetesinin araştırmaları sonucunda ortaya çıkan diğer önemli bir bulgu ise yukarıda bahsini etmiş olduğumuz UNITER adlı derneğin kurucularından birinin ise Baden-Württemberg eyaletindeki Anayasayı Koruma Teşkilatı‘ndan bir memur olduğu ve Hannibal´in gizli örgütlerinin ve bağlantılarının tam da Anayasayı Koruma Teşkilatı ve vb. kurumlarla olduğu.
Hannibal´de geçen haftaya kadar UNITER´in yönetim başkanıydı ve hala yönetimde görevli.

UNITER´in izlerini sürenler hemen avusturya bağlantısı ile karşılaşıyorlar. Lazarus Birliği adında kendi kendine şövalye ünvanı vermiş olan ve merkezi Viyana yakınlarında Kreuzenstein Şatosu‘nda bulunan birliğin üyesi aynı zamanda.

Hannibal yani Andre S. de şövalye ünvanı almış.
Bir videoda yanında AFD benzeri aşırı sağcı ÖVP partisinden aşağı Avusturya başkanı Erwinn Pröll ve yine ÖVP partisinden eski savunma bakanı Werner Fasslabend ile birlikte Teresiyan Askeri Akademisi‘nde atama töreninde olduklarını gösteriyor. Bu törende hep beraber Lazarus Birligi‘nin şeref yemini ediyorlar ve mücadele ruhunu koruyacaklarına dair söz veriyorlar. Dernek kayıtlarına göre Andre S. Lazarus Birliği‘nin yardımcı başkanı konumunda.

Dışarıya karşı Lazarus Birliği bir yardım kuruluşu olarak görünüyor ve Birleşmiş Milletler‘de özel danışma yetkisi var.
UNITER derneğinin vermiş olduğu basın açıklamasında enternasyonal çalışma yaptıklarını ve Birleşmiş Milletler üyeliği olan Lazarus Birliği‘ne işaret ediyor.
Lazarus Birliği‘nin baskanı ise Birleşmiş Milletler‘de üyeliklerinin olmadığını ve Uniter ile herhangi bir bağlarının olmadığını söylüyor.
Uniter hakkındaki suçlamalar kesinleşene kadar bu derneğin üyeliklerini dondurduklarını da ekliyor.

Hannibal´in Avusturya ile olan ilişkisi sadece Lazarus Birliği ile sınırlı değil. Nürnberg Silah Fuarı‘nda Kärnten´li High Profile Protection GmbH firmasının standında görüntüleniyor.
Bu firma, Tacticalbros adı ile Facebook sayfalarında Uniter´le bağlanıyor. Firmanın manejeri Anton Stöckl, Uniter ile ortak iş yapmadıklarını ve Andre S.´e fuarda sadece stand için bir platform sunduklarını söylüyor.
Tacticalbros çeşitli silah üretimi ve satışlarının dışında bu konuda eğitimde veriyor.
Örnegin, Slovakya‘da 1 hafta eğitim programları var. Keskin nişancılara ve özel dedektiflere Nato´da görev yapmış olan eski ordu mensubları ve gazilerin eğitmenliği eşliğinde.

Üniter, Almanya‘da federal başsavcılar tarafından gözlemleniyor. UNITER´in merkezi Baden-Württemberg olmasına rağmen BW Anayasayı Koruma Teşkilatı ilk etapda derneği gözlemlemeyi ve soruşturmayı gerekli görmemişti. Die Linke, Grüne gibi partilerin ve ortaya çıkan haberlerin baskısı ile Baden-Württemberg eyaletinde bir komisyon kuruldu ve soruşturmalar devam ediyor.. .
Yeşiller Partisi ve die Linke (Sol Parti) devlet kurumlarının yine terör örgütü NSU´da olduğu gibi burda da radikal sağcı bir ağı (örgütü) gizlemek, üzerini kapatılacağından endişeleniyorlar.

Avusturya´daki devletin resmi makamları da olayın üzerini kapatıyorlar. Avusturya savunma bakanlığı ülke içinde ve dışında güvenlik açısından Federal ordunun güvenliğini tehlikeye atacak her oluşumun incelendiğini ve araştırıldığını söylemekle yetiniyorlar. İçişleri bakanlığı ise yürüyen soruşturmalar ile ilgili bir açıklama yapmayacaklarını bildirdiler. Bu gizli örgütün ve üyeleri burda da gizli kalacaklar. Bu anlamda Avusturyadaki chat guruplarının yazışmaları rapor olarak yerel devlet mercilerine ulaştırıldı mı ve üyeleri kimlerdir bilinmiyor. Bilinen tek şey X günü geldiğinde Almanya‘daki üyelerin güneye kaçacakları, yani Alp Dağları bölgesine.

Önümüzdeki günlerde özel olarak Baden-Württemberg Eyalet Parlementosu‘nda kurulmuş olan komisyon „UNITER“ adlı derneğin faaliyetlerini araştırmaya başlayacak..

Beni dehşete düşüren en önemli detay ise UNITER derneğinin aktif antreman yaptığı yerlerin Albstadt veya Mosbach gibi bize çok yakın yerler olması.
Hatta 30 kişilik polis/komando gurubunun Albstadt´ta 2016 yılında atıcılık derneğinde o meşhur X günü için antreman yaptığı tespit edilmiş..
Ve bu antremana katılacak olanların aslında Göppingen Polis merkezinde toplanacakları kararlaştırılmış ve daha sonra UNITER derneği ile yakın ilişkisi olan Alb çevresinde oturan bir işadamının organizesi ile Albstadt´daki Atıcılık Derneği‘nde yapılması kararlaştırılmış..

Çoğu devletlerin yaptığı gibi Alman devleti de kendi derin yapılanmasını açığa çıkaracak mı, yoksa NSU olaylarında olduğu gibi üstü kapatılacak mı, bilinmez ama yukarıda ki bilgiler, bizleri çok zor günlerin beklediğini gösteriyor…

Melek Kandilli
Kaynak: STANDARD, TAZ, WOZ ve Zollern-Alb-Kurier

Yazarlar

Türkülere, deyişlere sevdalı bir babanın kızı olduğum için çok şanslıyım. Türküler
Bir kelebeğe ömür armağan edenleri,İkrarına bend olan serden geçtilerimizi,Kefensiz / mezar
Erzincan /Mercan Surbahan ve çevre köyleri bir zamanlar Ermeni yerleşim bölgeleriydi. Dersimli
Süryani halkının yangınlarına değilse de yüreklerine su serpemediğimiz için utanıyorum.
Günümüzde Aleviler dahil olmak üzere Batını Dinlerce sayılan/kullanılan ne kadar kavram va
Egemenler her dönem kendi egemenliklerini destekleyen, egemenliklerinin ideolojik kılıfı olara
Raa Haqi/Riya Heqi ya da Hakikat Yolu’nun Takipçileri, yani Kürt-Kızılbaş Aleviler, yani De
"Gurbet içinde gurbeti kanıksatmak isterler bize.. Kanıksamayız, istemeyiz ve dert olmaya, diz
 Giresunlu Topal Osman Ağa'nın yeğeni olduğunu söyleyen "Şair-Yazar" Mehmet Şakir SARIBAYR
Design by JoomlaSaver
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok